سخن بزرگان و عصبانیت چیست؟

 سخن بزرگان

1- هر که با نادان نشیند نیکی نبیند. سعدی

2- حاصل من از فضل فقط این شد که بر جهل خود دانا شوم . بقراط

3- در هر ملت چراغی است که به عموم افراد نور میدهد و آن معلم است. هوک

4- تاسف آنچه را از دست داده ای نخور و خود را ناراحت نساز . حضرت علی (ع)

-----------------------------------------

عصبانیت چیست؟

عصبانیت احساس قوی نارضایتی است. وقتی از چیزی خوشمان نمی آید عصبانی می شویم وبدین وسیله ناخوشنودی خود را ابراز می کنیم. احساس نارضایتی در ما تولید انرژیمیکند که در نتیجه ما را وامی دارد تا عملی را انجام دهیم که آن عمل می تواند منفییا مثبت باشد.

عصبانیت نتیجه کلافگی است

وقتی بر سر راه خود مانعی می بینیم دچار کلافگی میشویم. این کلافگی ما را عصبانیمیکند و ما سعی میکنیم با انرژی حاصل از عصبانیت مانع را از سر راه خود برداریم. عصبانیت می تواند نتیجه خود محوری باشد. عصبانی میشویم چون می خواهیم حرف ماپذیرفته شود. موضوعی که عامل اکثر اختلافات میان زن و شوهرها می باشد بعبارت دیگرحرف من.

عصبانیت در بسیاری از موارد ریشه در سرخوردگیها، محرومیت ها، تنبیه و تهدیدهاییاست که در دوران کودکی بر ما وارد آمده استکودک ادامه زندگی و امنیت خود را دروالدین خود می بیند حتی اگر او را بیجا تنبیه و تهدید کنند او مجبور است برای جلبمحبت و حمایت آنان سکوت کند و این موضوع می تواند در درون او تبدیل خشمی را ایجادکند که که چاره ای جز سرکوب کردن آن ندارد. این چنین خشمی باعث بوجود آمدن انرژی میگردد که برای سالیان دراز در کودک ذخیره می گردد تا زمانیکه او بزرگ می گردد و میتواند سر پای خود بایستد و این حس خشم و عصبانیت را بر سر همسر، فرزندان و یاهمکاران خالی کند بدون اینکه خود متوجه آن گردد.

/ 4 نظر / 68 بازدید
مرتضی ضیائی

سلام وبلاگتون خیلی عالیه به من هم سر بزنید [لبخند]

مرتضی ضیائی

سلام وبلاگتون خیلی عالیه به من هم سر بزنید [لبخند]

مریم

سلام با تبادل لینک موافقی؟ ( وبلاگ شما در لیست وبلاگ های ایرانی قرار خواهد گرفت ) لینک من : نازچین.کام منتظر حضور گرم شما هستم با تشکر id:maryam_x70 www.nazchin.com

نرگس شیراز

سلام مرسی بهم س زدی وبلاگ شما هم حیلی آموزنده است[لبخند]